SÜDGE Başvuru İçin Gerekli Evraklar ve Ücret Yatırma

SÜDGE Başvuru İçin Gerekli Evraklar ve Ücret Yatırma. Sürücü Davranışları Eğitimi Başvuru Evrakları. SÜDGE İçin Gerekli Belgeler. Sürücü Davranışları Eğitimi Ücret Yatırma, Sürücü Davranışları Eğitimi Başvuru Ücreti Ödeme

Sürücülerin, sürücü belgesinin geri alındığı tarihten itibaren 12 ay içerisinde sürücü davranışlarını geliştirme eğitim merkezine müracaatları zorunludur.

Bu süre içinde aşağıdaki belgeler ile birlikte Müdürlüğe, eğitim birimi bulunmayan illerde en yakın eğitim birimi olan İl Müdürlüğüne başvurulur.

SÜDGE Başvuru İçin gerekli Belgeler:

a) Eğitim programına katılma isteğini belirten dilekçe,

b) Trafik zabıtası tarafından düzenlenen sürücü belgesi geri alma tutanağı örneği,

c) T.C. Kimlik numarası beyanı,

d) 4 adet fotoğraf.

e) SÜDGE Ücretinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen hesap numarasına yatırmak.(2021 yılı için 2.100)

(Eğitim ücreti, Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) eğitim ücreti adı altında ve Sürücünün adı – soyadı yer alacak şekilde yatırılacaktır. EFT ile işlem yapan sürücüler için, Alıcı adı: ‘İstanbul Kurumlar Döner Sermaye Saymanlığı’ Alıcı hesap rumuzu : ‘İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ olarak belirtilmelidir. Ücretin EFT ile yatırılması durumunda banka şubesinden imzalı, mühürlü dekont alınması gerekmektedir.)

Eğitim programına hangi sebeple olursa olsun kesintisiz devam edilmesi esastır. Herhangi bir nedenle eğitim programından ilişiği kesilen sürücüler bir sonraki eğitim programına kayıtlarını yaptırmak şartıyla yeniden devam edebilirler.

Başvuru işlemleri ile sürücü davranışları geliştirme belgesinin teslim alma işlemleri noterden vekalet verilen şahıslarca da yürütülebilir.

Müdürlük tarafından, yapılan başvuru sayısı dikkate alınarak, açılacak eğitim programı tarihleri belirlenir ve sürücüye hangi tarihte eğitime alınacağı yazılı olarak bildirilir.

(Visited 192 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir