e Nabız Aşı Sorgulama

e Nabız Aşı Sorgulama, e Nabız Covid 19 Aşı durumu sorgulamayı tıklayarak aşı sıranız gelip gelmediğini ve aşı hakkınızın olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Eğer aşı sıranız gelmiş ise “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli gruplar içerisinde yer almaktasınız.” şeklinde bir uyarı karşınıza gelir.

Türkiye’nin kişisel sağlık sistemi e-Nabız üstünden sağlık bilgilerinizi yönetebilirsiniz. COVID-19 aşı durumunu öğrenmek, randevu almak için e-Nabız sayfasına giriş yapabilirsiniz. 

Aşı sorgulama e-Nabız sistemi ve SMS ile yapılabiliyor. Peki aşı sorgulama nasıl yapılır?

AŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Aşılanıp aşılanmayacağımızı ya da sıranın bize gelip gelmediğini nasıl öğreneceğiz? diye merak edenler, E-Nabız sisteminden ya da 2023’e ‘Aşıla’ yazıp SMS atarak öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda hastaneye gelemeyen vatandaşların evlerine gidilerek aşı uygulaması gerçekleştirilecek.

E NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Sisteme girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün olmaktadır.

1. E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

2. E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

(Visited 275 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir