Alman Biontech ikinci doz aşı randevuları Ertelendi mi?

İkinci doz BioNTech aşısında randevuların ertelenmesi kararı iptal edildi. 

Mecut randevusu olanlar ikinci dozu olabilecek. 

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  BioNTech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta çıkarıldığını duyurmuştu.

Mevcut randevuları da etkileyeceği belirtilen karar kapsamında randevular düşürülmüştü.

Ancak bu uygulamadan vazgeçildiği duyuruldu. Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısında alınan ikinci doz randevuların korunacağını açıkladı.

Yeni randevular ise 6-8 hafta arasına verilecek. Bu yeni süre, ilk dozu olan ancak henüz ikinci doz randevusunu almayanları da kapsayacak.

Sağlık Bakanlığı kararın, “kişilerin mağduriyet yaşamaması ve depolardan çıkan aşıların etkin bir şekilde kullanılması için” alındığını belirtti. 

Daha önce aşı randevuları iptal edilmişti.


Biontech ikinci doz aşı randevuları Sağlık Bakanlığı tarafından ertelendi. Biontech aşı randevuları iptal edildi. İkinci doz Biontech aşılarının ertelendiğine yönelik mesajlar gelmeye başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından;
Sayın ****  **** , Bilim Kurulumuz mevcut tecrübe ve kanıtlara dayanarak Covid-19 BionTech aşısının birinci doz ile ikinci doz arasındaki sürenin 6-8 haftaya uzatılmasının uygun olduğu yönünde karar almıştır. Bu itibarla yeni randevu planına göre randevunuzu yeniden planlayabilirsiniz.

şeklinide mesaj gönderilmekte. E-Nabız girişi ile aşı   Randevularınızı kontrol ediniz. Daha önce Nisan ayının ilk haftasında olan vatandaşlar ikinci aşıyı haziranının ilk haftasında randevu alabilecekleri

görülmektedir.

(Visited 66 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir