Covid-19 Aşı Hakkım Var mı e-Nabız Aşı Sorgulama

Covid-19 Aşı Hakkım Var mı e-Nabız Aşı Sorgulama

Covid-19 Aşı Sorgulama, Covid-19 Aşı Sırası Öğrenme, Covid-19 Aşı Hakkı Sorgulama, e-Nabız covid-19 Aşı Sorgulama, Covid-19 Aşı Randevu, mhrs Covid-19 Aşı randevu, e devlet Covid-19 Aşı randevu, e nabız Covid-19 Aşı randevu, 65 yaş üstü Covid-19 Aşı randevu, 60 yaş üstü Covid-19 Aşı randevu, öğretmen Covid-19 Aşı randevu, polis Covid-19 Aşı randevu, asker Covid-19 Aşı randevu işlemleri

Covid 19 Aşı Hakkım var mı sıram ne zaman gelecek nasıl öğrenirim? Aşı randevumu nasıl ve nereden alırım?

Covid 19 aşı öncelik sıralamasında covid-19 aşı sırası size geldiyse, e-nabız sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranız sisteme kaydedilmişse, Sağlık Bakanlığı tarafından “aşı yaptırabilirsiniz” diye cep telefonunuza kısa mesaj gelmektedir.

Covid 19 aşı yaptırabileceğinize yönelik kısa mesaj gelmedi ise https://enabiz.gov.tr/ adresinden e-nabız şifrenizle giriş yaparak covid-19 aşı hakkınızı sorgulayabilirsiniz.

e-nabız şifreniz yoksa https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden de e-nabız sistemine giriş yaparak Covid 19 aşı hakkınızı sorgulayabilirsiniz. 

AŞI HAKKINIZI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

e-Nabız uygulamasına girerek COVID-19 aşısı yapılacak grupta olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Aşı yapılacak grupta olup olmadığınızı kısa mesaj (SMS) ile öğrenmek için AŞI yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. (Örnek: AŞI 12345678910 1234)

Aşı yapılacak grupta iseniz Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden aşı için randevu alınız. Temas riskini en aza indirmek için lütfen, randevu almadan sağlık kuruluşuna başvurmayınız.

Covid-19 Aşı hakkınız varsa korona aşısını yaptırabilmeniz için; aile hekiminiz veya hastanelerde MHRS Aşı randevusu almanız gerekmektedir. Covid 19 aşı randevusu almak için MHRS şifrenizle https://www.mhrs.gov.tr/ adresinden giriş yaparak veya ALO 182 Çağrı Merkezini arayarak ya da https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden de giriş yaparak e-devlet şifrenizle randevu alabilirsiniz.

AŞI RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

     15 Şubat .2021 tarihi itibariyle kimler aşı olabilir;

 – Sağlık Bakanlığı personeli,

  • Resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarına bağlı Sağlık Bakanlığından ruhsatlı-çalışma izin belgeli çalışanlar,
  • 65 yaş üstü tüm vatandaşlar ile aynı ikamette kalan 60 yaş üstü eşleri,
  • Resmi/özel Huzurevi ve bakımevinde kalan sakinleri ve çalışanları,
  • Kurum Yöneticileri,

**** 2. Tur aşılamalar ilk aşıdan yaklaşık 28 gün sonra başlamaktadır, her grup bu sürelerde 2. Aşısını takip edip yaptırmalıdır, E-NABIZ ve HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasından ikinci aşı zamanı takip edilebilmektedir.

**** Sağlık çalışanları, huzurevi-bakımevi sakinleri ve çalışanlarının,  2. Dozları ve önceki turu kaçıranların 1. Aşıları uygulanması, 11.02.2021 itibariyle başlamıştır.

  Aşı uygulaması kime nasıl yapılmaktadır;

*85 yaş üstünün tamamına ve 60 yaş üstünde olup engelli-yatağa bağımlı evde sağlık hizmetine tabi vatandaşlarımıza ilçe sağlık müdürlüğü veya hastane evde sağlık ekiplerince isteyenlere evlerinde,
*Diğer tüm gruplara ise Aile hekimi, kamu-özel-üniversite ve vakıf hastanelerinde MHRS den alınacak ‘AŞI RANDEVUSU AL’ ile randevu alınarak sağlık kuruluşunda uygulanmaktadır.

Aşı randevusu nasıl alınır;

1-Vatandaşlar aşı yapılma durumunu e-nabız hesabından veya 2023 e kısa mesaj (SMS) göndererek öğrenebilir.
2-Vatandaşlar, aşı olacak grup arasında bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilir.
3-Randevu almak istediği hastane veya aile hekimi seçildikten sonra, Tarih ve saat aralıkları seçilerek randevu işlemi tamamlanır
4-Randevu işlemi sonucunda vatandaşlara sistemde kayıtlı olduğu telefon numarasına SMS ile bilgilendirme yapılır. Randevu bilgileri e-nabız ve mhrs uygulamalarından da öğrenilebilir.
5-Vatandaşlar randevu tarihlerinde randevu aldığı sağlık kuruluşuna gider.

(Visited 141 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir