Antalya SÜDGE İletişim, Antalya Südge Başvuru

Antalya SÜDGE İletişim, Antalya Südge Başvuru Yeri. Antalya Südge Telefon, Antalya Südge Adres, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi Adres, telefon ve başvuru iletişim bilgileri.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü

Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından verilmeye devam edecektir.

Antalya Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı İletişim Numarası:

Adana İl Sağlık Müdürlüğü

Adres      : Hüsnü Karakaş Mah. 3506. Sk. No:1 Kepez Devlet Hastanesi Yerleşkesi KEPEZ / ANTALYA

Telefon: 0242 320 60 00
Fax: 0242 228 50 47
KEP: antalyasaglikmudurlugu@hs01.kep.tr

Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 Maddesi ile bununla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan 14 Eylül 2004 tarih ve 25583 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan yönetmelik gereği yapılmaktadır. Alkollü araç kullandığı 2. defa tespit edilerek 2 yıllığına sürücü belgeleri geçici olarak alınan sürücülerin sürücü belgelerini geri almaları için katılması zorunlu olan bir eğitimdir. 

Sürücülerin, sürücü belgesinin geri alındığı tarihten itibaren 12 ay içerisinde sürücü davranışlarını geliştirme eğitim merkezine şahsen ya da vekâleten ile müracaatları gerekmektedir. Bu süre içinde aşağıdaki belgeler ile birlikte Antalya merkezde İl Sağlık Müdürlüğüne, Alanya İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvurabilirler.

GEREKLİ BELGELER

  • Sürücü Belgesi Geri Alma Tutanağı (Elinizde yoksa Trafik Denetleme Şubelerinden alınır.)
  • Kimlik Fotokopisi (1 adet)
  • Vesikalık Fotoğraf (2 adet) (Biyometrik olmasına gerek yok!)
  • 2100 TL Eğitim Ücreti (2021 yılı için geçerlidir.) Ücret her yıl Ocak ayında Sağlık Bakanlığı’nca güncellenmektedir.
  • Eğitim Ücreti HALKBANK 100.YIL ŞUBESİ
  • IBAN NO:  TR 71 0001 2009 2330 0005 0000 51
  • ALICI: ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
  • AÇIKLAMA: “Sürücü Adı Soyadı-SÜDGE Eğitim Ücreti” şeklinde yazılacak. 

Eğitim Programı ve Süresi:

          Eğitim haftada 1 gün olmak üzere toplam 4 hafta sürmektedir. Eğitimcilerin önerileri doğrultusunda Müdürlük tarafından eğitim programı uzatılabilir. Eğitimler İl Sağlık Müdürlüğü’nün belirlediği günlerde 09:00 – 16:00 saatleri arasında, İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Kampüsü Toplantı Salonunda gerçekleştirilir. Eğitimde devam zorunluluğu vardır. Devamsızlık veya geç kalma durumlarında, ancak uygun olan sonraki gruplarda eğitime alınır. Eğitime katılmak için, başvuru yapıldıktan sonra sürücüler sıraya alınır. Sıralamada başvuru tarihi esastır.
          Eğitim süresince katılımcılar, psikolojik görüşme, fiziksel muayene ve psikiyatrik testlere tabi tutulurlar. Görüşmeler sonucunda eğitime katılması uygun görülenler eğitime devam eder, gerekli görülürse tahlil ve tetkikler istenebilir, Sağlık Kuruluna ve ya AMATEM’e (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) sevk edilebilirler.

İzleme-Değerlendirme:

       4 haftalık eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından, yazılı ve kanaat notları ile başarılı görülen sürücülere, eğitim birimi tarafından ilk üç ay içerisinde, Psikiyatri uzmanı ile görüşmek üzere randevu verilir. İzleme-değerlendirme görüşmesi yapmadan eğitim tamamlanmış sayılmaz. Görüşme sonucunda başarılı bulunan sürücülere Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitim Belgesi verilir. Bu eğitimde başarısız görülen sürücüler sonraki gruplarda yeniden eğitime alınır.
          

(Visited 130 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir