MHRS Randevum Neden İptal Edildi?

MHRS Randevum Neden İptal Edildi? Mhrs Randevum saat kaçta? Aldığım mhrs randevum gözükmüyor. Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerden hekim randevusu alıp randevu gününü beklerken bir gün birde bakıyorsunuz mhrs randevunuz iptal edilmiş. Mhrs randevusu iptal edilen vatandaşlar bazen hekimleri veya hekimlerin yanında görevli olan sekreterleri tarafından aranarak haber verilmekte veya kısa mesaj olarak kendilerine randevularının iptal edildiği bilgisi gelmekte ise de bazende hiç bilgi gelmeden hastaneye gittiğinde randevularının iptal edildiği bilgisiyle karşı karşıya kalınabilmektedir.

Peki mhrs randevum neden iptal olur? Bilindiği üzere mhrs randevuları ileri bir tarih için alınmaktadır. Randevu alınan tarihte poliklinikçi olan hekimin ani bir rahatsızlığı, bir yakının hastalığı veya ölümü, trafik kazası, tutuklanma vb bir adli olay gibi tam poliklinik günü hekimin hastaneye gelememesi gibi durumlarda eğer poliklinikci olan hekim yerine aynı branştan başka bir hekim bulunamadı ise hastane idaresi mecburen mhrs randevularını iptal etmek zorunda kalmaktadır.

Birde dünya ve ülkemizin gündeminde yer olan covid (corona) belası bulunmaktadır. Covid salgını nedeniyle zaman zaman randevular iptal edilmekte olup buda vatandaşlarımızın şikayetine neden olmaktadır.

Örneğin sitemize şikayet bildiren bir vatandaşımız yaşadığı diş sorunu nedeniyle uzun süredir ADSM’den diş randevusu almak için uğraştığını covid nedeniyle randevu verilmediğini mhrs’den uzun uğraşı sonucu bir randevu aldığını ancak tam randevu günü hastaneyi aradığında randevusunun iptal edildiğini belirtmektedir.

Yukarıda verilen örnektende anlaşıldığı üzere hastane yöneticileri bazen halk sağlığı gerekçesiyle riskli olan durumdan daha az riskli olan bir durumu tercih etmesi nedeniyle randevuları iptal edebilmektedirler.

Sonuç olarak bazen hastanelerden kaynaklı bazen mücbir sebeplerden kaynaklı mhrs randevu iptali yaşanabilmektedir. Eğer hastaneye gidip oradan boş dönmektense öncelikle mhrs randevum gözüküyor mu – gözükmüyor mu? mhrs randevum saat kaçta diye kontrol etmenizde fayda var. Sağlıklı kalın

(Visited 5.456 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir